Fakultet likovnih umjetnosti

Biografija - Bošković Vesna

Rođena sam 24.02.1970.godine u Beogradu. Osnovnu i srednju školu završila sam u Podgorici. Diplomirala sam na Fakultetu Likovnih umjetnosti na Cetinju u klasi profesora Boška Karanovića. Postdiplomske studije sam završila u Beogradu 1995. godine u klasi profesora Milete Grozdanića. Sada radim kao docent  na Fakultetu Likovnih umjetnosti na Cetinju.

Nagrade :

• Nagrada za crtež , Cetinje, 1989.
  • Nagrada na Bijenalu jugoslovenske studentske grafike, Beograd, 1989.
  • Nagrada Fakulteta likovnih umjetnosti na Cetinju, Cetinje,1992.
  • Nagrada Jugoslovenske studentske grafike, Beograd, 1992.
  • Nagrada na 26. Likovnom salonu, Herceg Novi, 1993.
  • Nagrada za samostalnu izložbu grafika " Kritičari su izabrali"  Beograd, 1995.
  • Nagrada Crnogorske akademije nauka iumjetnosti iz fonda Petar Vukčević, Podgorica, 1997.
  • Priznanje Ministarstva kulture Crne Gore za postignute rezultate u oblasti likovne umjetnosti, Podgorica, 1998.
  • Nagrada na 30. Zimskom salonu, Herceg Novi, 2000.
  • Nagrada na manifestaciji Dani kulture, Podgorica, 2001.
  • Izabrana samostalna izložba grafike pod nazivom »DOLLY«, za prezentovaje Crne Gore u Edinburgu

Članstvo u stručnim i naučnim udruženjima:

• Član sam udruženja likovnih umjetnika Crne Gore od 1992. godine.
  • Član sam medjunarodne asocijacije UAS-(Umjetnička alijansa Srbije) od 01.02.2016. godine.

PODACI O RADNIM MJESTIMA I IZBORIMA U ZVANJE

Radila sam na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju kao stručni saradnik na odsjeku Grafika od 1993. do 2000. godine. Od 2000. godineradi kao asistent u nastavi na Fakultetu likovnih umjetnosti.

Odlukom Senata UCG od 31.03.2011. godine birana sam u zvanje docenta na UCG.