Filozofski fakultet

Biografija - Krcunović Gordana

Гордана Крцуновић

Рођена сам 15. 04. 1972. године у Херцег Новом гдје сам завршила ос­новну и средњу школу. Студије философије започела сам 1990. године на Одсје­ку за философију Философског факултета у Никшићу. Дипломирала сам 1997. године, да би годину дана касније уписала постдипломске студије на Одсјеку за философију Философског факултета у Новом Саду. Магис­три­ра­ла сам 08. 03. 2010. године на теми: „Кјеркегоров сократизам“, под мен­торс­твом проф. др Милоша Тодоровића.  На Студијском програму за фило­со­фију на Филозофском Факултету у Никшићу ангажована сам као сарадник у нас­тави за предмете: „Историја њемачке класичне философије“, „Савремена фи­лософија“ и „Онтологија“. Докторске студије уписала сам у септембру 2010. године на истом Студијском програму.

Учествовала сам на више философских симопсијума и про­је­ката чији су организатори били Друштво философа Црне Горе, Српско философско друштво и Матица српска – Друштво чланова у Црној Гори. Од 2004. до 2005. Била сам ангажована на пројекту „Женске студије“ који је организован у сарадњи Философског факултета у Нишићу са Центром за женске студије и истраживање рода Универзитета у Ослу. У октобру 2004. учествовала сам у пројекту World Confference of Religion for Peace (WCRP) у Неуму (БиХ). Излагала сам свој рад на тему „Људска права и правда“ у оквиру традиционалног философског симпосиона који се одржава у Зајечару. Посебно издвајам учешће у пројекту Црна Гора у 21. стољећу – у ери компетитивности, у оквиру којег сам спровела истраживање „Етика час­ти и поштења“ чији су резултати објављени као дио посебне монографије (Gordana Krcunović, „Etika časti i poštenja“, Crna Gora u XXI stoljeću – u eri kompetitivnosti: pitanja vrijednosti, urednik Sonja Tomović-Šundić, Podgorica: Crnogorska akademija nauka i umjetnosti 2010, 73/8, str. 285–316).

Говорим енглески језик.