Medicinski fakultet

Ime i prezime: Biljana Milošević

Datum i mjesto rođenja: 13.06.1960., Nikšić

Mjesto zaposlenja: MUP Crne Gore – Zdravstveni Centar

Honorarno angažovana na Medicinskom fakultetu, studijski program Stomatologija u Podgorici – saradnik na predmetima: Stomatološka pretklinička protetika, Osnovi gnatologije i  Mobilna protetika od 2007.godine

Naučna oblast: Stomatologija; Stomatološka protetika

Osnovne studije:

Naziv institucije: Stomatološki fakultet u Beogradu

Mjesto i godina završetka: Beograd, 30.10.1986.

Specijalističke studije:

Naziv institucije: Stomatološki fakultet u Beogradu

Mjesto i godina završetka: Beograd, 23.05.2007.

Postdiplomske studije:

Naziv institucije: Univerzitet u Istočnom Sarajevu, Medicinski fakultet Foča

Mjesto i godina završetka: Foča, 10.04.2012

Naziv magistarskog rada: Oralni aparati u terapiji slip apneje

Doktorska disertacija:  pod nazivom “Uticaj protetske rehabilitacije bezubih pacijenata na blagi i umjereni oblika slip apneje“  u proceduri je odbrane .

Uža naučna oblast: Stomatologija; Stomatološka protetika

Naučna djelatnost

Biljana Milošević je do sada objavila sledeće naučne radove u medjunarodnim časopisima:

- TIHACEK - SOJIC, M. ANDJELKOVIC, MILIC - LEMIC, B.MILOSEVIC - The effectiveness of oral appliances in elderly patients with obstructive sleep apnoea treated with lorazepam - a pilot study. Journal of Oral Rehabilitation - Volume 39, Issue 10, pages 785-790 October 2012

- Biljana Milosevic, Ljiljana Tihacek Sojic, Ivica Stancic, Zanka Cerovic, Elvir Zvrko and Goran Nikolic - Magnetic Resonance Imaging in Complete Denture Treated Edentulous Patients with Obstructive Sleep Apnea Syndrome-A Preliminary Study.  J Oral Hyg Healt November 28, 2016, 4:5 DOI: 10.4172/2332-0702.1000212y.

Biljana Milošević je saradnik na projektu odobrenom od strane Ministarstva nauke i tehnologije Republike Srpske: ,,Učestalost i terapija slip apneje kod pacijenata sa opstrukcijom gornjih disajnih puteva na teritoriji Republike Srpske”.