Medicinski fakultet

Biografija - Ogurlić Saveta

Rođena je 1952.god. u Zelenici, opština Herceg Novi. Osnovnu i srednju školu je završila u Herceg Novom.  Govori njemački i norveški jezik. Diplomirala je na Višoj  medicinskoj školi, odsjek fizioterapija, Univerziteta u Beogradu 1974.god.

Zvanje Bachelor primijenjene fizioterapije stekla je 2005.god. na Fakultetu primijenjene fizioterapije u Igalu.

Juna 1974.god. zasnovala je stalni radni odnos u Institutu „Dr.Simo Milošević“ u Igalu kao viši fizioterapeut.

Radno iskustvo u vezi načina i organizacije rada sa reumatološkim pacijentima stekla je za vrijeme boravka u specijalizovanoj bolnici za reumatske bolesti „Oslo Sanitetsforenings Revmatismesykehus“.

Kao spoljni saradnik vodila je praktičnu nastavu na Višoj fizioterapeutskoj školi-Igalo.

1989.god. odlazi u Norvešku. Godinu dana je radila kao fizioterapeut u „Sanitetenforeningens fysikalske institutt“ u Kristiansundu.

Od 1998.god. zasnovala je stalni radni odnos na Višoj fizioterapeutskoj školi u Igalu kao stručni saradnik.

Radi na Studijskom programu primijenjena fizioterapija kao stručni saradnik.