Medicinski fakultet

Biografija - Pešić Marijana

Dr Marijana Pešić, rođena 4.avgusta 1976. godine u Beranama. Osnovnu i srednju školu završila sam u Beranama. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu završila sam 2002.godine, a specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva sam završila na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu 2009.godine.

Radim kao specijalista ginekologije i akušerstva u Opštoj bolnici Berane, gdje pokrivam mjesto šefa porodilišta. Završila sam Nacionalnu školu kolposkopije na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2009. godine, pohađala bazične i napredne kurseve endoskopske hirurgije u zemlji i inostranstvu, što i primjenjujem u ustanovi u kojoj radim. Učestvovala sam u izradi Nacionalnih protokola za vođenje normalnog porođaja, postpartalne njege i dojenja. Mentor sam za oblast ginekologije i akušerstva. Saradnik sam u nastavi na Visokoj medicinskoj školi od 2014. godine. Udata sam i majka troje djece.