Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija - Idrizović Kemal

Rođen sam 12. avgusta 1970. godine u Nikšiću. Osnovnu školu sam završio u rodnom gradu 1984. godine. U toku osnovne škole dva puta sam biran za učenika godine i nosilac sam diplome “Luča”. Srednju Mašinsko tehničku školu sam završio u Sarajevu 1988. godine, a u istom gradu sam u periodu od 1989. do 1992. godine odslušao prve tri godine Fakulteta za fizičku kulturu. Bio sam najuspješniji student prve godine studija. Na Filozofskom fakultetu u Nikšiću 3. novembra 1992. godine stičem diplomu nastavnika fizičkog vaspitanja, a 5. maja 1995. godine diplomu nastavnika razredne nastave. U Prištini, na Fakultetu za fizičku kulturu, 24. juna 1998. godine diplomiram i postajem profesor fizičke kulture. Poslijediplomske studije upisujem na Fakultetu fizičke kulture u Novom Sadu školske 1999/2000. godine i završavam ih kao prvi u generaciji 15. jula 2002. godine odbranivši magistarsku tezu «Relacije motoričkih sposobnosti i morfoloških karakteristika sa sprinterskom brzinom kod učenica srednje škole». Na istom fakultetu sam 29. 10. 2004. godine odbranio doktorsku disertaciju «Struktura i relacije motoričkih sposobnosti i morfoloških karakteristika sa brzinom i eksplozivnom snagom školske omladine». U dva navrata sam, februar 2006. i februar 2008. godine, studijski boravio na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu sa ciljem specijalističkog usavršavanja iz oblasti kondicionog treninga. Specijalističko usavršavanje sam nastavio i u narednom periodu kroz studijske boravke u Dablinu (Republika Irska) septembar mjesec 2010. godine, Madridu (Španija) novembar mjesec 2011. godine, Istanbulu (Turska) avgust mjesec 2013. godine i u Amsterdamu (Holandija), novembar mjesec 2013. godine.

U zvanje redovnog profesora Univerziteta Crne Gore za predmete: Osnovi antropomotorike, Metodika antropomotorike, Atletika I i Atletika II na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću izabran sam odlukom Senata Univerziteta Crne Gore, broj: 08-1419, u Podgorici 28. 05. 2015. godine: https://www.ucg.ac.me/skladiste/blog_7/objava_26/fajlovi/Bilten%20340.pdf