Metalurško-tehnološki fakultet

Biografija - Vratnica-Damjanović Biljana

Doktor tehničkih nauka, zaposlena na Metalurško-tehnološkom fakultetu, Univerzitet Crne Gore.

Dodiplomske studije završila na Metalurško-tehnološkom fakultetu, Univerzitet Crne Gore, magistrirala na Odsjeku Biotehnologija i biohemijsko inžinjerstvo, Tehnološko-metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu, i doktorirala 2005. godine, na Odsjeku Biotehnologija i farmaceutsko inžinjerstvo, Tehhnološki fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, ("Ispitivanje ekstrakcije ploda morača (Foeniculum vulgare Mill.) natkritičnim ugljendioksidom").

Posjeduje aktivno znanje engleskog jezika, kao i pasivno znanje italijanskog jezika.

Posredstvom stipendija usavršavala se: Institute of Chemistry, University of Graz, Austria, research group "Renewable Resources”, 2001. godina.; School of Chemical Engineering, University of Birmingham, UK, research Group "Supercritical Fluid Technology Group”, 2003. godina.; School of Chemical Engineering, University of Birmingham, UK, Research Group "Supercritical Fluid Technology Group”, 2007. godina.

Autor i koautor je više naučnih radova objavljenih u međunarodnim bazama podataka, stručnih knjiga i monografija. U toku dosadašnjeg rada učestvovala je u realizaciji više naučno-istraživačkih projekata nacionalnog  i međunarodnog karaktera.