Mašinski fakultet

Biografija

Marko Mumović je rođen 1995. godine u Nikšiću. Osnovnu i srednju školu (Gimnazija „Slobodan Škerović“) završio je u Podgorici. Školovanje je nastavio na Mašinskom fakultetu u Podgorici gdje je upisao osnovne studije Mehatronike studijske 2014/15. godine. U toku studija je obavio ljetnju praksu na Univerzitetu AGH u Krakovu, Poljska. Osnovne studije je završio u roku, nakon čega je upisao dvogodišnje magistarske studije na istom studijskom programu. Bio je član organizacionog odbora međunarodne naučne konferencije IRMES 2017. Pripravnički staž u trajanju od 9 mjeseci je obavio na Mašinskom fakultetu 2018. godine.  Magistarski rad pod nazivom “Razvoj metode za ispitivanje gubitaka snage usljed trenja kod kotrljajnih ležajeva” je odbranio 2020. godine. Nakon magistrature upisao je doktorske studije  na Mašinskom fakultetu u Podgorici na smjeru Mašinstvo.

Od početka školske 2021/22. je zaposlen kao saradnik u nastavi na Mašinskom fakultetu u Podgorici na oblasti Proizvodno mašinstvo.

Polaznik je REBUS treninga u Palermu 2018. i ljetnje škole u Sarajevu u organizaciji Association Green Council 2019.

U toku studija je objavio više radova na regionalnim i internacionalnim konferencijama i u naučnim časopisima.

Govori engleski jezik iz kog posjeduje C1 nivo znanja. Posjeduje osnovna znanja njemačkog jezika.