Fakultet dramskih umjetnosti

Završio Fakultet dramskih umetnosti ,odsjek filmska I Tv režija 1993,u Beogradu

Od 1995. do 2006. radio kao savjetnik za film u Ministarstvu kulture Crne Gore

Trenutno radi kao docent na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju

Režirao na Tv Srbije, Tv Politici ,Studiju B I TV Crne Gore muzičke I igrane formate.

Režirao spotove ,Bajage I instruktora,Kerber,Ramba Amadeusa I mnogih YU muzičkih

grupa.

Kratki filmovi Fotograf I Specijalna jedinica nagradjeni su na festivalima u Floridi kao najbolji strani kratki filmovi.1998- i 1999.godine.

Televizijski film Rodjeni sjutra režirao 1996.

Film Desant na Prčevo režirao 2008. Godine.Film je dobio nagradu u New Yorku na festivalu nezavisnih filmova- nagradu za najbolji akcioni film.Scenario ovog filma je nagradjen na festivalu ratnog filma u Rostovu na Donu godinu dana kasnije.

Film As Pik režirao je 2012.godine.Film je nagradjen na festivalu u Herceg Novom specijalnom nagradom a glavni glumac Branimir Popović proglasen je najboljim glumcem.Glumica Jelena Simic proglasena je najboljom glumicom iste godine na festivalu u Mojkovcu I festivalu LIFE u Leskovcu.

Drasko Djurović nagradjen je na festivalu u Harceg Novom ,nagradom savjeta HFF,za produkciju bioskopskog filma.

Film As Pik je dobio nagradu na festivalu Banef u Stoholmu, za autorski stav.

Film As Pik,2014. izabran je za prvog  kandidata za nagradu Oskar u istoriji Crne Gore.

Zavrsava visokobudzetnu televizijsku bajku za TVCG,pod nazivom HOZENTARUS.