Medicinski fakultet

Biografija

Marija Đuranović je rođena 24. februara 1995. godine u Šefildu, Velika Britanija. 2009. godine završila je Osnovnu školu „Štampar Makarije”, a 2013. godine Srednju Stručnu Medicinsku Školu u Podgorici. 16. maja 2018. godine je diplomirala na Medicinskom fakultetu, studijski program Farmacija.

Specijalističke akademske studije na programu Industrijska farmacija, na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, upisala je u školske 2020/2021., a iste završila 2021. godine sa prosječnom ocjenom 10,00 i stekla zvanje specijalista farmacije.

Na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 03.03.2023. odbranila je Doktorsku disertaciju pod nazivom "Razvoj formulacija i postupka 3D štampe tableta sa ciljanim profilima oslobađanja paracetamola izrađenih tehnikom deponovanja istopljenog filamenta". Dobitnica je  Godišnje nagrade najboljim studentima doktorskih akademskih studija Univerziteta u Beogradu-Farmaceutskog fakulteta.

U periodu od 2020. do 2022. godine je radila kao licencirani farmaceut u apotekama “Benu” i “Montefarm”. Od jula 2022. godine je zaposlena u Institutu za ljekove i medicinska sredstva Crne Gore (CInMED).