Faculty of Medicine

Biography

Zdenka Zoričić Mitrović rođena je u Kotoru 1974. godine. Osnovnu školu završila je u Tivtu, a gimnaziju (prirodnog smjera) u Kotoru.

2000 godine diplomirala na katedri za farmakologiju na Tehnološkom fakultetu u Novom Sadu (smjer farmaceutsko inženjerstvo).

Od  2001 god zaposlena u Istitutu za javno zdravlje kao sanitarni hemičar.

2006. godine upisala specijalizaciju iz Toksikološke hemije na Farmaceutskom fakultetu u Beogradu a 2009. godine odbranila specijalistički rad Optimizacija i validacija GC-MS metode određivanja malationa i dimetoata u biološkom materijalu.

Od 2009 godine zaposlena kao specijalista toksikološke hemije a od 2017 godine kao šef odsjeka za kontrolu vode, vazduha, zemljišta i radioaktivnosti na odjeljenju za sanitarnu hemiju i ekotoksikologiju u Institutu za javno zdravlje.

Angažovana u nastavi na Farmaceutskom fakultetu kao saradnik na predmetu Toksikologija sa analitikom.

RADOVI:

Beti Đurđić, Bojan Marković, Zdenka Zoričić Mitrović, Vineta Vuksanović, Boban Mugoša FT-IR investigation of organically modified silica nanoparticles-carriers for anticancerdrug, Abstract bookof six International Conference on Radiation and applications invarious field of reserch  (RAD 2018), Ohrid, Macedonia, June 2018, 387

Z.Zoričić Mitrivić, V. Delević, M. Pavličić Optimizacuja GC-MS metode za određivanje malationa u biološkom materijalu Abstract book of 11th Serbian congress of toxicology, Sremski Karlovci, June 2014, 246

D. Đukić, V. Matović, I Đurić, Z Zoričić Mitrović Cadmium content in Hypericum perforatum L.Grown in different areas of Serbia