Dr Boris Banjević član Uređivačkog odbora prestižnog časopisa Frontiers in Public Health

Dr Boris Banjević, saradnik u nastavi na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, imenovan je za recezenta urednika u Uređivačkom odboru prestižnog časopisa Frontiers in Public Health u sekciji “Children & Health”. Poziv je uslijedio kao rezultat uspješne saradnje i dosadašnjih intenzivnih recezentskih aktivnosti. Frontiers in Public Health je naučni časopis sa tzv. otvorenim pristupom, Q1 kategorije i sa faktorom uticaja (IF) 6.46 u periodu 2021/22 godina.

Dr Boris Banjević je objavio više naučnih radova iz oblasti sportskog treninga, antropomotorike i kineziterapije. Jedan je od osnivača prvog Centra za korektivnu gimnastiku u Crnoj Gori i pokretač brojnih inicijativa za izradu nacionalne strategije za očuvanje posturalnog statusa školske djece i omladine.