Stranica 23

Učestvuju 222 autora i koautora iz 11 država

IX Međunarodna naučna konferencija i VIII Kongres Crnogorske sportske akademije u Herceg Novom od 5. do 8. aprila 2012. godine

Za više informacija pogledajte vezane članke:
U Rektoratu UCG održan press povodom Kongresa Crnogorske sportske akademije
IX Međunarodna naučna konferencija i VIII Kongres CSA - Obavještenja

Ministarka nauke Sanja Vlahović otvorila Međunarodni naučni kongres „Transformacioni procesi u sportu“

30.03.2012. 03:46

Saradnja sa Nacionalnom sportskom akademijom iz Sofije

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje je učestvovao na Forumu MEĐUNARODNI VODENI MOST 2012 koji je organizovala Nacionalna sportska akademija „Vassil Levsi“ iz Sofije sa ciljem da, uz pomoć elektronske informacione mreže ujedini brojne proslave u različitim djelovima Bugarske i inostranstvu. Sve ove proslave su organizovane povodom Međunarodnog dana voda 22. marta, a svi partneri i učesnici su izgradili privremene informativne centre u funkciji sprovođenja onlajn video veze (skype, facebook) od mjesta događaja, između ostalog i Univerzitet Crne Gore, preko svoje fakultetske jedinice za sport i fizičko vaspitanje.

Osnovni cilj Foruma je bio da motiviše vođenje odgovorne vodene politike među mladima i partnerima u Forumu, predstavnika univerziteta, civilnog društva, poslovne i industrije, opštinske vlasti, ministarstava na nacionalnom, regionalnom, evropskom i međunarodnom nivou, i predstavlja temelj međunarodnog omladinskog pokreta "Plavi klaster". Tokom dana, 22. marta, svi zainteresovani su putem video stream-a mogli pratiti direktan prenos ovog događaja. Kao predstavnici UCG na ovom događaju su učestvovali prof. dr Duško Bjelica, kome je dodijeljeno počasno zvanje "Blue Cluster Ambassador", doc. dr Jovica Petković kome je dodijeljeno počasno zvanje "Blue Cluster Honorary lecturer" i dr Stevo Popović kome je dodijeljeno počasno zvanje "Blue Cluster Cavalier", dok se Stevo Popović javio uživo da uputi kolegijalne pozdrave iz Crne Gore za sve prisutne u Sofiji kao i sve one koji su pratili direktan prenos širom svijeta.

29.03.2012. 14:08

FSNK po četvrti put uzastopno univerzitetski šampion Crne Gore u malom fudbalu

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića po četvrti put uzastopno univerzitetski šampion Crne Gore u malom fudbalu

26.03.2012. 23:25