Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 14.11.2019

TESTIRANI SENIORI ODBOJKAŠKOG KLUBA “BUDUĆNOST“ - PODGORICA

Baza testiranih sportista Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, od juče je bogatija i za odbojkaše Budućnosti.

Nastavnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje sproveli su antropometrijsko mjerenje odbojkaša Budućnosti.
U okviru mjerenja dobijeni su i prezentovani podaci o visini tijela, masi tijela, procentualnom sadržaju masti u strukturi tijela košarkaša, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i parametri metabolizma. Na pojedinim segmentima tijela izmjereni su i kožni nabori.

“Pojedine antropometrijske mjere veoma su važne za uspjeh u odbojci. Visina, raspon ruku, dohvatna visina, struktura mišića umnogome diferenciraju i kretne mogućnosti primarne u odbojkaškoj igri. Zbog toga je jako važno imati redovna testiranja koja nam daju podatke o trenutnom statusu odbojkaša, i mogućnost praćenja napretka u trenažnom procesu“ – istakao je doc. dr Danilo Bojanić.

Trener “plavih” Balša Radulović, izrazio je zahvalnost u ime stručnog štaba na dobijenim podacima.

Mjerenje su obavili doc. dr Danilo Bojanić i doc. dr Milovana Ljubojević.

Broj posjeta : 156

04.08.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Testirani fudbaleri danilovgradske Iskre - učesnici pretkvalifikacija za ligu Evrope

31.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Kompletna antropometrijska mjerenja fudbalera i fudbalerki Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Sjeverne Makedonije na Univerzitetu Crne Gore seniora, juniora i futsala

29.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Smjernice za polaganje prijemnog ispita za master studije

25.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Raspored ispita za septembarski ispitni rok

22.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Rezultati prijemnog ispita i konačna rang lista kandidata - Fizička kultura i zdravi stilovi života, drugi upisni rok jul, 2020

21.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Rezultati prijemnog ispita (test) i konačna rang lista kandidata - Sportski novinari i treneri drugi upisni rok jul, 2020

18.07.2020

PRIJAVA ISPITA ZA SEPTEMBARSKI ISPITNI ROK

15.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Polaganje prijemnog ispita na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje 21 - 22. jula 2020 godine.

10.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Fizička kultura i zdravi stilovi života - prvi upisni rok jul 2020. godine

10.07.2020