TESTIRANI SENIORI ODBOJKAŠKOG KLUBA “BUDUĆNOST“ - PODGORICA

Baza testiranih sportista Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, od juče je bogatija i za odbojkaše Budućnosti.

Nastavnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje sproveli su antropometrijsko mjerenje odbojkaša Budućnosti.
U okviru mjerenja dobijeni su i prezentovani podaci o visini tijela, masi tijela, procentualnom sadržaju masti u strukturi tijela košarkaša, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i parametri metabolizma. Na pojedinim segmentima tijela izmjereni su i kožni nabori.

“Pojedine antropometrijske mjere veoma su važne za uspjeh u odbojci. Visina, raspon ruku, dohvatna visina, struktura mišića umnogome diferenciraju i kretne mogućnosti primarne u odbojkaškoj igri. Zbog toga je jako važno imati redovna testiranja koja nam daju podatke o trenutnom statusu odbojkaša, i mogućnost praćenja napretka u trenažnom procesu“ – istakao je doc. dr Danilo Bojanić.

Trener “plavih” Balša Radulović, izrazio je zahvalnost u ime stručnog štaba na dobijenim podacima.

Mjerenje su obavili doc. dr Danilo Bojanić i doc. dr Milovana Ljubojević.