Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 25.11.2019

Testirane košarkašice Crvene Zvezde u Podgorici

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore obavili su danas, u “Bemax Areni” testiranje košarkašica Crvene Zvezde iz Beograda.

Gostovanje ŽKK Crvena Zvezda u Podgorici, u okviru odigravanja utakmice WABA lige, između ŽKK Budućnost i ŽKK Crvena Zvezda, bio je povod da profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore izvrše testiranje i mjerenje košarkašica iz Beograda.

Igračicama su izmjerene antropometrijske mjere i dobijeni podaci o visini tijela, procentualnom sadržaju masti u strukturi tijela košarkašica, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i parametri metabolizma. Takođe, izmjerene su i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

“Hvala Fakultetu za sport. Rezultati do kojih su došli poslužiće nam u praćenju statusa košarkašica tokom takmičarske sezone”, istakao je trener Dragan Vuković.

“Danas je naučna baza Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje dopunjena koašarkašicama Crvene Zvezde, kluba koji traje od 1945. godine, i koji u svojoj riznici ima mnogo trofeja. Nadamo se da ćemo uspjeti da izvšimo testiranja još nekoliko klubova učesnika WABA lige i na taj način dobijemo veoma značajne rezultate u vezi sa modelnim karakteristikama igračica koje igraju ovu ligu”, istakao je doc. dr Milovan Ljubojević.

Mjerenje su obavili doc. dr Milovan Ljubojević i doc. dr Danilo Bojanić.

Medijske objave :

Broj posjeta : 783

31.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Kompletna antropometrijska mjerenja fudbalera i fudbalerki Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Sjeverne Makedonije na Univerzitetu Crne Gore seniora, juniora i futsala

30.07.2020

Sva izdanja časopisa Journal of Anthropology of Sport and Physical Education

25.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Raspored ispita za septembarski ispitni rok

22.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Rezultati prijemnog ispita i konačna rang lista kandidata - Fizička kultura i zdravi stilovi života, drugi upisni rok jul, 2020

21.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Rezultati prijemnog ispita (test) i konačna rang lista kandidata - Sportski novinari i treneri drugi upisni rok jul, 2020

18.07.2020

PRIJAVA ISPITA ZA SEPTEMBARSKI ISPITNI ROK

15.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Polaganje prijemnog ispita na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje 21 - 22. jula 2020 godine.

10.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Fizička kultura i zdravi stilovi života - prvi upisni rok jul 2020. godine

10.07.2020