Podsjetnik studentima: elektronsko potpisivanje ugovora o studiranju

Na Univerzitetu Crne Gore uveden je novi digitalni servis - elektronsko potpisivanje ugovora o studiranju, koji treba da olakša proceduru upisa u studijsku 2023/2024. godinu. Za korišćenje ovog servisa potrebno je da studenti imaju: aktiviranu novu elektronsku ličnu kartu, koja služi kao digitalni sertifikat, i čitač za lične karte. Uputstvo za upis putem elektronske platforme objavljeno je u konkursu za upis, u dnevnim novinama i na zvaničnom satu www.ucg.ac.me.

Potpisivanje ugovora o studiranju je zakonska obaveza. Podsjećamo studente na značaj ovog, jer tek potpisivanjem ugovora, u potpunosti se završava proces upisa studenta na fakultet.

Ukoliko postoje poteškoće, koje se odnose na postupak aktivacije lične karte, studenti se mogu obratiti Službi za informacione komunikacione tehnologije, informacionu bezbjednost i sisteme tehničkog nadzora Ministarstva unutrašnjih poslova, putem mejl adrese: sit@mup.gov.me, ili putem telefona 067 286 750.