Svečano otkrivanje biste Aristotela

Na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore, 20. septembra 2023. godine, održana je svečanost otkrivanja biste Aristotela, djelo akademskog vajara Branka Milanovića, koja je poklon Grčke ambasade, po donaciji Jugopetrola (Hellenic Petroleum).

Bistu su otkrili ambasador Grčke u Crnoj Gori, NJ. E. g. Panayotis Partos i dekan Fakulteta, prof. dr Milan Marković.

Na početku svečanosti, dekan, profesor Marković, pozdravio je prisutne i poželio im dobrodošlicu, kazavši koliko je ovaj događaj značajan, nakon čega je ambasador, g-din Partsos održao predavanje o Aristotelovom životu, učenju i porukama savremenom dobu.

Događaju su prisustvovali predsjednica Upravnog odbora UCG, prorektori UCG, akademici Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, predstavnici diplomatskog kora, dekani, profesori, kolege i studenti.

Nakon otkrivanja biste Aristotela, na holu Fakulteta upriličen je koktel.