Posjeta ambasadora Republike Turske Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore

Nj. E. Bariš Kalkavan, ambasador Republike Turske u Crnoj Gori sastao se sa dekanom Fakulteta političkih nauka prof. dr Milanom Markovićem, novoizabranim dekanom prof. dr Borisom Vukićevićem i predstavnikom Unije studenata političkih nauka Brankom Danilovićem, a tokom sastanka je bilo riječi o crnogorsko - turskim političkim i diplomatskim odnosima, kao i o mogućnostima za saradnju u oblasti obrazovanja.

Nakon toga, turski ambasador se susreo sa studentima Fakulteta političkih nauka kojima je govorio o diplomatskim odnosima između Republike Turske i Crne Gore, turskoj diplomatiji, važnosti pregovaranja i obrazovanja, nakon čega su studenti postavljali brojna pitanja u vezi sa trenutnim dešavanjima na polju međunarodnih odnosa.