Održana panel diskusija povodom obilježavanja Međunarodnog dana socijalnog rada

U organizaciji Studijskog programa Socijalna pilitika i socijalni rad održana je panel diskusija  na temu: „Vršnjačko nasilje u Crnoj Gori - sigurne zajednice, bezbjedne škole, zdravo društvo" povodom obilježavanja Međunarodnog dana socijalnog rada, u utorak, 19.  marta 2024. godine u sali 1 Fakulteta političkih nauka.

Pozdravnim govorom skup su otvorili dekan Fakulteta političkih nauka prof. dr Milan Marković i ministarka rada i socijalnog staranja Naida Nišić.

Panelisti su bili: Snežana Mijušković, zamjenica Zaštitnika ljudskih prava i slobodna Crne Gore, doc. dr Uglješa Janković, profesor FPN UCG i doc. dr Mehmed Đečević, profesor FPN UCG.

Moderator diskusije bila je doc.dr Ena Grbović, profesorica FPN-a UCG.

Panel diskusiji su prisustvovali naučni i stručni radnici aktivni na područjima socijalne politike i socijalnog rada kao i veliki broj studenata.

Nakon izlaganja panelista prisutni su uzeli aktivno učešće kroz postavljanje pitanja panelistima, te iznijeli svoje stavove i razmišljanja i podijeli svoja iskustva u skladu sa temom panel diskusije.