Održano veče socijalne politike i socijalnog rada

U utorak, 26. marta u sklopu Večeri socijalne politike i socijalnog rada održano je izlaganje na temu „Omladinskih politika Crne Gore“ mr Nine Krivokapić. U svom obraćanju mr Nina Krivokapić je pojasnila karakteristike trenutno važećih obrazovnih politika, prednosti i nedostake u dosadašnjoj primjeni strateških pristupa i akcionih planova za mlade. Takođe, tokom izlaganja pažnja je posvećena zakonskim rješenjima za mlade i mogućnostima za njihovo unapređenje.

U dijelu koji je predviđen za diskusiju razmijenjena su mišljenja u vezi sa nizom pitanja koja su od važnosti za implementaciju omladinskih politika. Kako praktične politike mogu podstaći socijalnu integraciju mladih? Kako mladi kroz uključenost u društvu mogu ostvariti svoje ambicije i potencijal?

Koliko su mladi samostalni u donošenju odluka?