Gostujuće predavanje profesora i filozofa dr Đura Šušnjića

Gostujuće predavanje profesora i filozofa dr Đura Šušnjića u organizaciji Uprave Fakulteta političkih nauka i Vijeća studenata, održaće se u utorak 12. novembra (sala 1) sa početkom u 11 časova.

Živa riječ profesora Šušnjića spada u dragocjenosti koje se mogu mjeriti darovima koje je Bog poklonio čoveku: vid, izlazak i zalazak sunca. "Razum i tolerancija", kao način življenja su osnovne misli knjiga i ideja Đura Šušnjića.

Šušnjićeve knjige su najrječitije onda kada ih uzmemo u ruke i kada one progovore njegovim osebujnim jezikom antičkog besjednika, renesansnog humaniste, hrišćanskog propovjednika i kartezijanskog prosvjetitelja, koji uspjeva da svojim mislima da pravi izraz, da njihov unutrašnji sklad i misaonu ljepotu izrazi na jasan, sređen, elegantan i lijep način.