Gostovanje Brankice Petković na FPN-u

Programska direktorica Mirovnog instituta za savremene društvene i političke studije u Ljubljani g-đa Brankica Petković održaće gostujuće predavanje u četvrtak 29. marta sa početkom u 10.15 h u sali br. II. Tema predavanja je Položaj javnog emitera na savremenom tržištu. Predavanje je organizovano uz podršku Delegacije EU u Crnoj Gori i EU Info centra.

Brankica Petković je prepoznata u javnosti kao aktivni borac za slobodu medija i medijski pluralizam. Učesnik je brojnih međunarodnih konferencija organizovanih od strane univerziteta (Oksford, Beč), međunarodnih organizacija (OSCE, Savjet Evrope, UNESCO) i profesionalnih organizacija (Evropska federacija novinara, SEEMO). Osim toga, aktivno učestvuje u istraživanjima u oblasti medija i ljudskih prava, medijske etike, samoregulacije, govora mržnje, načina predstavljanja vulnerabilnih grupa u medijima. Objavila je nekoliko izvještaja, naučnih radova, poglavlja u monografijama renomiranih međunarodnih izdavača poput Palgrave Macmillan i Routledge.

Najvažnije publikacije:

'Eastern Europe', a chapter in the book Global Media Giants, eds. Birkinbine, Gomez and Wasko, Routledge, 2017.

'Slovenia', a chapter in the book Gender Equality and the Media – A Challenge for Europe, eds. Ross and Padovani, Routledge, 2017.

'Political Pluralism in the Media', a chapter in the book Media Pluralism and Diversity, eds. Valcke, Sukosd and Picard, Palgrave Macmillan, 2015.

Media Integrity Matters – Reclaiming Public Service Values in Media and Journalism, editor of the book and co-author of the chapter 'Regional Overview', Peace Institute/SEE Media Observatory, 2014.

You Call This a Media Market? – The Role of the State in the Media Sector in Slovenia, co-author of the book, Peace Institute, 2008. (Author of the chapter 'RTV Slovenia' on public service media in Slovenia.)