Posjeta podgoričkih gimnazijalaca Istorijskom institutu

U četvrtak, 8.juna 2023. godine, učenici Gimnazije „Slobodan Škerović“ iz Podgorice su posjetili Istorijski institut. U pratnji svojih profesora, mr Predraga Ražnatovića i Dragoljuba Paljevića, gimnazijalci (pretežno đaci drugog razreda) su bili u prilici da se upoznaju sa radom najstarije naučne institucije u zemlji i njenim izdanjima, dijelom zaposlenih koleginica i kolega, kao i sa prirodom posla svakog istraživača prošlosti. Tu je posebno naglašena potreba da bar dio talentovanih i ambicioznih srednjoškolaca svoje buduće fakultetsko usavršavanje potraži na studijama koje bi, u konačnici, imale svoje ishodište u radu unutar Istorijskog instituta. Nadamo se da naš „marketing“ nije bio loš, da smo barem nekoga zainteresovali za ulazak u avanturu naučnog istraživanja i, u mjeri u kojoj je bilo moguće, poljuljali stereotip o „dosadnim istoričarima“.