Poster profesorice Laštovičke-Medin proglašen najboljim na Međunarodnom naučnom skupu iWoRiD u Lisabonu

Gordana Lastovička-Medin, profesorica na studijskom programu Fizika Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, učestvovala je na Naučnom skupu "25. iWoRiD (“International Workshop on Radiation Imaging Detectors)" u Lisabonu, koja je održana u periodu od 30. juna do 4. jula 2024. godine . Njen poster “Peculiar Behavior of the Inter-pad Region in the Double trench Isolated LGAD” dobio je nagradu “iWoRiD Best Poster Award". Nagrada je dodijeljena profesorici Medin za doprinos nauci na polju razvoja detektora, kako je istakao naučni odbor konferencije.

iWoRiD svake godine okuplja svjetske lidere i eksperte na polju razvoja detektora zračenja a sa ciljem prikazivanja najnovijih rezultata i tehnoloških i naučnih rješenja.

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.