Predavanje Frensisa Fukujame na Ekonomskom fakultetu

Uvažene koleginice i kolege,

pozivamo vas na predavanje svjetski priznatog politikologa Frensisa Fukujame pod nazivom Identity Politics and Global Democracy” koje će biti održano na Ekonomskom fakultetu u ponedjeljak  1. jula u 20h u sali Mediteran.

Frensis Fukujama se intenzivno bavi temom međunarodne politike. Knjiga Kraj istorije i poslednji čovjek objavljena je u Sjedinjenim Američkim Državama 1992. godine, štampana je u preko dvadeset inostranih izdanja a osim u SAD-u, knjiga je i dalje bestseler u brojnim državama širom svijeta.

Povod dolaska profesora Fukujame u Crnu Goru je Liderska akademija za razvoj koju će voditi sa profesorima Kent Viverom i Elenom Panaritis  u prvoj sedmici jula na Ekonomskom fakultetu.

Organizatori su Ekonomski fakultet i Centar za demokratsku tranziciju (CDT) uz podršku Centra za demokratiju, razvoj i vladavinu prava Univerziteta Stanford (CDDRL), Balkanskog fonda za demokratiju i Njemačkog Maršal fonda SAD-a.

Dobro došli!