Upisi i obnova godine generacija 2017, 2018

Informacije o upisu i obnovi godine za studijsku 2019/2020. za Osnovne akademske studije ekonomije i Studije menadžmenta

1. Studenti generacije 2018 koji su u studijskoj 2018/2019. godini ostvarili 45 ECTS kredita stekli su pravo upisa II godine kao budžetski studenti.
  1. Studenti generacije 2018 koji u studijskoj 2018/2019. godini nisu ostvarili 45 ECTS kredita obnavljaju I godinu i plaćaju školarinu u vrijednost jednog ECTS kredita od 8.33 eura.

1. Studenti generacije 2017 koji su ostvarili 105 ECTS kredita sa prve dvije godine studija, stekli su pravo upisa III godine kao budžetski studenti.

1. Studenti generacije 2017 koji nisu ostvarili 105 ECTS kredita sa prve dvije godine studija, obnavljaju godinu i plaćaju školarinu u vrijednost jednog ECTS kredita od 8.33 eura.

1. Prilikom prijave predmeta za studijsku 2019/2020. godinu studenti su dužni prvo da prijave zaostale predmete iz prve i druge godine, a nakon toga mogu dodati predmete iz naredne godine i to u iznosu do 30 ECTS kredita po semetru, odnosno do 60 ECTS kredita po godini.

1. Samofinansirajući studenti generacije 2017 koji su položili sve ispite, odnosno ostvarili 60 ECTS kredita, imaju pravo da se u narednoj godini finansiraju iz budžeta. Potencijalni kandidati treba da se jave studentskoj službi najkasnije do 27. septembra 2019.

1. Fakultet će shodno članu 106 Zakona o visokom obrazovanju i članu 146 Statuta UCG, sprovoditi postupak ispisa studenata koji nijesu izvršili svoje obaveze iz ugovora o studiranju.

U skladu sa naprijed navedenim propisima za studente koji nijesu izvršili obaveze iz ugovora o studiranju, a koje se odnose na nepohađanje nastave u toku cijele godine, neupisavanje naredne godine studija, odnosno propuštanje ponovljenog prijavljivanja zaostalih predmeta iz prethodne godine studija u propisanom roku (OBNAVLJANJE GODINE), a da im pri tom ne miruju prava i obaveze utvrđene Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom Univerziteta Crne Gore, pokrenuće se postupak ispisa sa Fakulteta.

Upisi i obnova će se obaviti prema sledećem  rasporedu:

-24. i 25. septembra            I i II godina

- 26. i 27. septembra            III

na šalteru studentske službe, u vremenu od 09:00 -13:00 h

Dokumenta potrebna za upis i obnovu godine:

1. Indeks
  2. Obrazac ŠV 20 (uzeti u knjižari ili fotokopirnici)
  3. Prijavni list - uredno popuniti, obavezno lično potpisati i upisati kontakt telefon (formular se nalazi se na recepciji fakulteta).
  4. Studentima kojima su potrebne potvrde o studiranju za studentske domove i studentske kredite prilažu i Obrazac plave boje (uzeti sa recepcije fakulteta ili sa šaltera studetske službe).
  5. Studenti koji plaćaju školarinu (samofinansirajući), treba da prilože uplatnicu prve rate (od dvije rate po semestru) za zimski semestar u iznosu od 125 eura na žiro-račun Ekonomskog fakulteta kod CKB 510-131-35. Na uplatnici je obavezno unijeti JSK u rubrici “poziv na broj”.
  6. Zahtjev za odobravanje plaćanja školarine u ratama za studijsku 2019/2020. godinu, za samofinansirajuće studente (uzeti sa recepcije fakulteta ili sa šaltera studetske službe).

Uplata druge rate školarine za zimski semestar mora se obaviti najkasnije do 25. novembra 2019. godine.

Za ljetnji semestar se primjenjuje isti princip, s tim da se prva rata uplaćuje najkasnije do 10. februara, a druga rata do 15. aprila 2020. godine.

Studenti, koji do 25. novembra 2019. godine ne izmire svoje obaveze za zimski semestar, biće izostavljeni sa spiskova predmeta i neće moći da polažu ispite.

STUDENTSKA SLUŽBA