Naučni rad o crnogorskom turizmu u Springerovoj Enciklopediji turizma

Naučni  rad o crnogorskom turizmu u Springerovoj Enciklopediji turizma

Naučni članak pod nazivom Montenegro Tourism, koji potpisuju prof. dr Aleksa Š. Vučetić,  redovni profesor Fakulteta za turizam i hotelijerstvo Univerziteta Crne Gore i doc. dr. Rick Lagiewski, profesor Rochester Institute of Technology Rochester - USA, objavljen je u Enciklopediji turizma (Encyclopedia of Tourism) u izdanju Springera.

Springer je vodeći izdavač naučne literature u svijetu, a sa ovom enciklopedijom objedinio je 700 radova od 766 međunarodno priznatih stručnjaka iz 113 zemalja.

Enciklopedija pruža sveobuhvatan pristup znanju iz područja turizma, ugostiteljstva, rekreacije i srodnih područja. Svi akteri u ovom području će u enciklopediji  pronaći pouzdane i aktualne definicije i objašnjenja ključnih pojmova turizma. Turizam je najveća svjetska industrija i glavni je izvor prihoda, a ova enciklopedija je epicentar ove discipline u nastajanju i razvoju.

Više podataka o ovom izdanju dostupno je na linku: