Kratki film „Neko treći“ Milorada Milatovića sa FDU - Cetinje nagrađen u Braču

Kratki film „Neko treći“ mladog crnogorskog reditelja Milorada Milatovića pod mentorstvom red. prof Marije Perović proglašen je za najbolji kratki film na nedavno završenom Brač Film Festivalu. Film je nastao u produkciji Fakulteta dramskih umjetnosti Cetinje, kao završni rad Milorada Milatovića na osnovnim studijama, na predmetu Filmska režija.

Film prati devetogodišnjeg dječaka Vanju koji očajnički vapi za majčinskom ljubavlju i brigom, a koja mu je uskraćena uslijed ljubavnih problema u vezi kroz koje majka prolazi. Uloge tumače Ognjen Ćetković, Ana Vučković, Jelena Đukić, Zoran Vujović i Petra Đurišić. Producent filma je Miljan Vučelić, direktor fotografije Ivan Čojbašić, scenario potpisuje Sara Đurović, montažer je Ivan Zirojević, snimatelj zvuka Miloš Boričić, dizajner zvuka Antonio Toni Andrić, dok je post produkciju slike radio Dušan Vuleković.

Milatovićev film je bio u zvaničnoj selekciji mnogobrojnih festivala kao što su: Fribourg International Film Festival, Filmski Front, Linea d’Ombra Festival, Balkan Beyon Borders, Arte Marte, i drugi. Takođe, osvojio je inagradu za najbolji film u takmičarskoj kategoriji studentskih filmova na festivalu Arte Mare.