Objavljena publikacija Program razvoja kulture Prijestonice Cetinje 2022-2026.

Publikacija Program razvoja kulture Prijestonice Cetinje 2022-2026 koju je objavila Prijestonica Cetinje predstavlja strateški dokument gradske kulturne politike, realizovao je stručni tim u čijem sastavu su bili i profesori Fakulteta dramskih umjetnosti  prof. mr Janko Ljumović i docent dr Edin Jašarović.

Članovi stručnog tima izrade projekta bili su i Predrag Malbaša i Marija Mrvaljević. Dostpunost  strateškog dokumenta u štampanom izdanju, kao i u elektronskom izdanju na internet adresi Prijestonice Cetinje, osim za kulturni razvoj Prijestonice, važan je vodič i za metodologiju izrade lokalnih kulturnih politika u Crnoj Gori.

U publikaciji je predstavljena metodologija izrade Programa razvoja kulture Prijestonice Cetinje, proces izrade dokumenta i strateška analiza kulturnog sektora Prijestonice, na osnovu koje je definisan program razvoja kao krovni strateški plan koji se definiše po prvi put.

U prilogu ove objave mozete pronaci i online verziju dokumenta.

DEKANAT FDU - Cetinje