Ciklus crnogorskog studentskog filma na RTCG

U saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, RTCG uskoro emituje "Ciklus crnogorskog studentskog filma".

Predstaviće se studentske ispitne vježbe i diplomske filmove, nekadašnjih studenata "Filmske i TV režije" i “Filma i medija”, koje su u posljednjih deset godina realizovali u saradnji sa njihovim kolegama sa studijskih programa Gluma, Produkcija i Dramaturgija.

Cilj je doprinos popularizaciji cetinjskog FDU, filmske umjetnosti i afirmaciji mladih autora, koji su u međuvremenu stasali u istaknute filmske stvaraoce, sa respektabilnim profesionalnim karijerama u okvirima savremene crnogorske kinematografije, kao i van nje.

Tekst je preuzet sa zvanične facebook stranice "RTCG", a originalnu objavu možete pročitati
ovdje.