Fakultet dramskih umjetnosti, 23.10.2018

Fakultet dramskih umjetnosti na Međunarodnom festivalu plesa

X

Plesna laboratorija Fakulteta dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore će učestvovati na Međunarodnom festivalu plesa, koji se održava u organizaciji Plesne akademije Peking, krajem oktobra.

Dance Lab, koji čine profesori, saradnici, studenti i alumnisti studijskog programa Gluma, predstaviće se koreografskim radom Within – two miniatures, čiji autor je prof. Sanja Garić, dekan na FDU Cetinje.

Glumačko-plesnu trupu  čine Jelena Đukić, Marija Labudović, Anđela Radović, Milica Šćepanovic, Vanja Jovićević, Marija Đurić i Filip Đuretić, koji će u Pekingu, od 24-29. oktobra, biti u prilici da pokažu svoje umijeće pred plesnim profesionalcima iz cijelog svijeta, ali i da prošire svoja znanja iz oblasti plesne umjetnosti,  prateći, kako večernji festivalski program, tako i plesne radionice i takmičenje baletskih škola, kao i druge sadržaje, koji se organizuju u tom periodu, u okviru Festivala.