Julija Milačić Petrović Njegoš nagrađena na Međunarodnom festivalu glumca u Nikšiću

Glumica Julija Milačić Petrović Njegoš, saradnica u nastavi na Fakultetu dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, dobila je GRAND PRIX za najbolju žensku ulogu na 16. Međunarodnom festivalu glumca u Nikšiću. Nagradu je osvojila za ulogu u predstavi Smrt i djevojka, Arijela Dorfmana, u režiji Gorana Bulajića. Žiri u sastavu: Blagota Eraković, Jovan Krivokapić i Mišo L. Korać, ovu odluku je donio jednoglasno.

Koleginica Milačić Petrović Njegoš, glumica Crnogorskog narodnog pozorišta, na FDU Cetinje je angažovana na predmetima Gluma i Ples.

GRAND PRIX za najbolju epizodnu žensku ulogu dobila je Ana Vučković, članica glumačkog ansambla Crnogorskog narodnog pozorišta, za ulogu Itane u predstavi  Gospodska krv, u izvođenju Nikšićkog pozorišta, u režiji Slobodana Marunovića.

Festival glumca održan je od 28. novembra do 4. decembra 2019. u Nikšićkom pozorištu.