Promocija stručne monografije vanr. prof Janka Ljumovića

U okviru 6. Internacionalnog sajma knjiga u Podgorici biće predstavljena nedavno objavljena stručna monografija Svijet umjetničkih profesija - drama i pozorište autora Janka Ljumovića, vanrednog profesora na Fakultetu dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore. Promocija će biti održana 29. septembra u 16 sati, a razgovor sa autorom vodiće umjetnički direktor ovogodišnjeg Internacionalnog sajma knjiga Vasko Raičević. Mjesto održavanja sajma knjiga je Bemax arena u Podgorici.

Monografija Svijet umjetničkih profesija – drama i pozorište, čiji su izdavači Udruženje dramskih umjetnika Crne Gore i Zavod za udžbenike i nastavna sredstva Podgorica po riječima autora svoje ključno polazište ima u potrebi da se definišu različite profesije u dramskim umjetnostima i njihova uloga u nastanku pozorišne predstave i pozorišta kao organizacije/institucije. Na taj način determiniše se umjetničko i stručno polje koje profesije grade, a kroz njihov pregled objašnjavamo sinkretički karakter pozorišta kao njegovo glavno određenje. Monografija indirektno mapira crnogorsko, jugoslovensko i svjetsko pozorište kroz odabrane primjere autora i saradnika, umjetnika i teoretičara.

Recenzenti monografije su prof. dr Darko Lukić, prof. dr Ana Stojanska i prof. Almir Imširević.

Više o monografiji dostupno je u PDF fajlu ove objave

Više o sajmu knjiga  http://podgoricabookfair.me/mne/