Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 20.11.2020

Profesori Univerziteta Crne Gore u Budvi testirali 12 reprezentacija na prvenstvu Evrope u boksu za mlade

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, obavili su danas u Budvi antropometrijsko mjerenje reprezentacija učesnica Evropskog prvenstva za mlade u boksu u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Mjerenje je realizovano sa reprezentacijama Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Ukrajine, Bugarske, Španije, Jermenije, Moldavije, Bosne i Hercegovine, Češke Republike, Sjeverne Makedonije i Kosova.

Navedena mjerenja realizovana su sa inovativnom vagom koja radi na principu bioelektrične impedanse i emitovanjem niske i bezbjednosne doze struje kroz organizam, nudi sportistima i njihovim selektorima kompletan uvid u indikatore morfološke dijagnostike. Ova savremena metoda pruža eksplicitan uvid u odnos mišićne i masne mase, parametre metabolizma i kompletnu segmentnu analizu tijela.

Mjerenja su realizovali prof. dr Duško Bjelica, doc. dr Jovan Gardašević, dr Marina Vukotić i mr Blažo Jabučanin.

Profesor Bjelica se zahvalio selektorima reprezentacija na ukazanom povjerenju i naglasio da morfološka dijagnostika ima konzistentnost u procesu sportskog treninga, i da su navedena mjerenja od vitalnog značaja za mlade sportiste radi usklađenosti rasta i razvoja mišićnog i koštanog tkiva jer usljed nestručnog rada može doći do štetnih i negativnih posljedica za lokomotorni aparat.

Kontrola trenažnog procesa između ostalog podrazumijeva i kontrolu morfoloških indikatora, na osnovu kojih se dobija objektivno inicijalno i tranzitno stanje mladih sportista, zaključio je profesor Bjelica.

Medijske objave:

Broj posjeta : 591

02.12.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje UCG istražuje trend gojaznosti kod djece i adolescenata

29.11.2020

Obavještenje o uplati školarine

26.11.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore organizuje u Podgorici besplatna antropometrijska testiranja učenika osnovnih škola (1., 4., 5. i 6. razred) i srednjih škola (1. i 2. razred) od 1.12 do 7.12.2020 godine

01.12.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje