Obilježen Međunarodni dan ljudske solidarnosti

Studentkinje treće godine Studijskog programa za predškolsko vaspitanje i obrazovanje zajedno sa šeficom i saradnicom Studijskog programa, obilježile su Međunarodni dan ljudske solidarnosti donacijom novogodišnjih paketića za djecu romske i egipćanske populacije mlađeg osnovnoškolskog uzrasta. One su posjetile čas volonterske podrške studenata i studentkinja Filozofskog fakulteta sa romskom i egipćanskom djecom drugog razreda u  OŠ "Mileva Lajović Lalatović", učestvovale u radu i najmlađe obradovale prikupljenim slatkišima. Studentska volonterska praksa se godinama unazad sprovodi u saradnji sa NVO Pedagoški centar Crne Gore uz podršku predstavništva UNICEF-a u Crnoj Gori, a od prethodne godine je realizovana u okviru programa "Obrazovna podrška romskim osnovcima" u Nikšiću i Podgorici.