Dani nauke i inovacija na Filozofskom i Filološkom fakultetu

Filozofski fakultet u pratnerstvu sa Filološkim fakultetom povodom "Dana nauke i inovacija" koje organizuje Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja u saradnji sa Univerzitetom Crne Gore, organizuje aktivnosti 29. i 30. septembra 2022. godine.

Dani nauke i inovacija

Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja i Filozofski i Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore

Učionica 336, Filozofski fakultet

Četvrtak, 29. septembar

10:00 – 10:05  Otvaranje događaja

• Prof. dr Tatjana Novović, dekanka Filozofskog fakulteta.

10:05 – 10:20

• Prof. dr  Dragan Burić,  Prezentacija istraživanja savremenih klimatskih promjena u Crnoj Gori.

10:30

• U saradnji Filozofskog i Filološkog fakulteta održaće se Okrugli sto na temu: Akademski integritet. Učesnici: prof. dr Vesna Vukićević – Janković (Filološki fakultet, članica Etičkog komiteta), prof. dr Mara Šćepanović (predsjednica Etičkog komiteta), prof. dr Dijana Vučković (Filozofski fakultet) i mr Marijana Blečić (Filozofski fakultet).

Dani nauke i inovacija

Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja i Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore

Učionica 336, Filozofski fakultet

Petak, 30. septembar

11:00 – 11:05  Otvaranje događaja

• Prof. dr Marijan Premović, prodekan za nauku i međunarodnu saradnju na Filozofskom fakultetu.

11:05 – 11:30

• Prof. dr Vladimir Drekalović (predsjednik Savjeta za naučno-istraživačku djelatnost u Ministarstvu nauke), Stategija naučno-istraživačkog rada u Crnoj Gori.

12:00 – 12:20

• Mr Marija Vujičić, Razvoj vještine čitanja ćiriličkog pisanja u trećem razredu osnovne škole.

12:30 –  12:50

• Filip Vujović, Geoprostorna procjena stanja vegetacije nakon požara otvorenog prostora korišćenjem Sentinel-2 satelitskih snimaka studija slučaja Luštica (Crna Gora).

Diskusija

Pozivamo profesore, saradnike i studente da prisustvuju navedenim aktivnostima.