Održana gostujuća predavanje prof. dr Silvie Abad-Merino studentima psihologije i pedagogije

U okviru Erasmus + programa, 04. oktobra 2022. godine, na Filozofskom fakultetu u Nikšiću prof. dr Silvia Abad-Merino (doktor primenjene psihologije) sa Univerziteta u Kordobi (Španija), održala je predavanja studentima psihologije i pedagogije. Teme predavanja bile je posvećene različitosti kao mogućnosti za organizacioni razvoj škola, zajednici koje uče o projektu društvene i kulturne transformacije škole i njenog konteksta. Dr Abad-Merino je prodekan za međunarodne odnose na Fakultetu pedagoških nauka i psihologije u Kordobi, pa je pored zanimljivih predavanja prezentovala mogućnost razmjene i dolaska studenata Filozofskog fakulteta u Kordobu.