Održan Kick-of Meeting Erasmus+ projekta U2SID

U Skadru je održan prvi sastanak Erasmus Plus projekta „Saradnja univerziteta i društva za inkluzivnu digitalnu transformaciju na Zapadnom Balkanu“ (U2SID) u kojem Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore učestvuje kao partner. Projekat ima za cilj da  podstakne inkluzivnu digitalnu transformaciju na Zapadnom Balkanu kroz povećanu saradnju univerziteta sa drugim zainteresovanim stranama kao što su preduzeća, kreatori politika, civilno društvo i mediji. Projekat U2SID podržava razvoj i usvajanje digitalnih vještina tako da digitalna transformacija bude što sveobuhvatnija i inkluzivnija.

Pored Univerziteta Crne Gore, koga su na sastanku predstavljali doc. dr Nataša Krivokapić i prof. dr Goran Ćeranić, u projektu učestvuju i univerziteti i NVO iz Albanije, Srbije i Italije.