Održan sastanak sa prof. dr Irvinom Studinom

Dekanka Filozofskog fakulteta, Univerziteta Crne Gore, prof.dr Tatjana Novović, održala je sastanak sa prof.dr Irvinom Studinom, predsjedavajućim u Svjetskoj komisiji za obrazovanje sve djece (post-pandemije) vodeće međunarodne strukture koja je proučavala katastrofalne posljedice istorijskog zatvaranja škola u periodu pandemije COVID-19.

Sastanak je bio prilika da dekanka Novović sa saradnicima razmijeni informacije o ključnim pitanjima vezanim za obrazovanje, sa posebnim fokusom o tome šta se desilo mladima i našem društvu tokom perioda pandemije.  Posebno važan dio sastanka je bio posvećen razgovoru  o mogućim intervencijama koje se mogu sprovesti a da se posljedice otklone, kao i to šta se sve može obezbijediti da se razmjere ove katastrofe više nikada ne ponove.