Devetnaesti Geo - ekološki kamp

U organizaciji Geo – eko Montenegro, Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i studijskog programa Geografija, od 22. do  29. avgusta, održan je devetnaesti Geo - ekološki kamp na Eko katunu Vranjak, koji se nalazi na 1780 m.n.v.

Studenti studijskog programa Geografija, zajedno sa kolegama sa Geografskog fakulteta u Beogradu, kao i sa Filozofskog fakulteta i studijskog programa za geografiju sa Univerziteta u Istočnom Sarajevu, imali su priliku da se upoznaju sa prelijepim predjelima Bjelasice.

Ovom prilikom, obišli su Pešića jezero, kao i planinske vrhove poput Crne glave (2139 m), Zekove glave (2117 m), Troglave (2072 m) i Ključa (1972 m).

Grupu studenata su predvodili profesori studijskog programa Geografija: prof. dr Goran Barović, dr Duško Vujačić i mr Branka Manojlović.