Međunarodna naučna konferencija na temu „Istorija pedagogije kao naučna pedagoška disciplina i nastavni predmet – prošlost, sadašnjost i perspektive”

U organizaciji Filozofskog fakulteta iz Nikšića, na Studijskom programu za pedagogiju održaće se 25  i 26. 06. 2019. godine Međunarodna naučna konferencija sa učesnicima iz 16 država na temu „History of Education as a Scientific Pedagogical Discipline and a Teaching Subject – Past, Present and Perspectives”.

Konferencija se održava u čast 130 godina Istorije pedagogije kao nastavnog predmeta u Crnoj Gori i 15 godina rada Studijskog programa za pedagogiju na Filozofskom fakultetu.

Konferencija se realizuje uz podršku Univerziteta Crne Gore, Ministarstva nauke i Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, kao i donacija EPCG AD Nikšić, Pivare Trebjesa u Nikšiću, CKB (poslovna jedinica u Nikšiću), Turističke organizacije grada Nikšića i Turističke organizacije grada Bara.