Radovi Ivane Radovanović na izložbi u Češkoj

Ivana Radovanović, predstaviće se svojim radom u Češkoj na izložbi male skulptorske forme, nastale tokom V. godine Internacionalne radionice livenja gvožđa 2015 - 2019.

Projekat otvara mogućnost livenja metala u međunarodnoj širini pod rukovodstvom stručnjaka za pedagoge i studente skulpture sa evropskih univerziteta. Projekat se fokusira na alternativno livenje metala.

Akademija umetnosti u Banskoj Bistrici bila je domaćin univerzitetskog projekta.
Izložba će predstaviti radove svih nastavnika, a u vidu video dokumentacije i radove svih učenika koji su učestvovali u projektu tokom 5 godina.

Učesnici na izložbi:

Univerzitet Crne Gore Fakultet likovnih umjetnosti - Ivana Radovanović
Akademija lijepih umetnosti u Vroclavu, PL - Michał Staszczak, Paveł Czekanski
Akademija lijepih umetnosti u Krakovu, PL -Tomasz Bielecki, Krisztof Nitsch
Akademija lijepih umetnosti u Gdanjsku, PL - Jan Szczipka, Małgorzata Visnievska
Mađarski univerzitet likovnih umjetnosti, HU - Geza Sallai
Univerzitet za tehnologiju u Brnu, CZ - Helena Lukašova
Univerzitet Tomas Bata u Zlinu, CZ - Vladimir Kovarik, Sabina Psotkova
Akademija za likovnu umjetnost i dizajn Bratislava, SK - Jan Hoffstadter, Rastislav Trizma
Akademija umetnosti u Banskoj Bistrici, Fakultet likovnih umjetnosti, SK - Juraj Sapara, Ivana Slavikova, Jozef Suchoža, Marek Galbavy, Jakub Cmarko,
Akademija likovnih umjetnosti u Viljnusu, Fakultet likovnih umetnosti u Telšiai, LT - Remigija Vaitkute
Akademija lijepih umetnosti u Novom Sadu, SRB - Ranko Dragič, Igor Smiljanić, Magdalena Pavlović

Izložba će biti otvorena 19. aprila 2021.

Galerija G18 u Zlinu nova je kulturna platforma Odeljenja za multimediju
Komunikacija Univerziteta Tomas Bata u Zlinu.

Link projekta:
facebook: Međunarodna radionica za livenje gvožđa i eksperimentalna keramika
instagram: iron¬_casting