KOMBO-festival vizualne kulture

KOMBO festival vizualne kulture održava se od 9. do 12. novembra 2023. godine u Splitu. Festival se bavi promovisanjem kulture, umjetnosti i vizualnih komunikacija i organizuje ga Udruga studenata Dizajna vizualnih komunikacija – DVK, pri Umjetničkoj akademiji u Splitu. Cilj festivala je edukovati studente i sve zainteresirane o području vizualne kulture i umjetnosti i djelovanju unutar istih.

Ovogodišnja tema KOMBO festivala su prepreke. U tri festivalska dana održat će se radionice te niz predavanja i razgovora. U radionicama učestvuju i studenti Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje – Miloš Nikolić, Andrija Martinović, Stefan Raičević i Luka Džarić.

Dio programa je i izložba vizualnog identiteta festivala kao i izložbe selektovanih studentskih radova na temu „Prepreke“ (galerija CTRL+Z). U ovogodišnjoj selekciji studentskih radova uvršeteni su i plakati studenata FLU  Monike Perković i Luke Džarića.