Predstavnice Fakulteta likovnih umjetnosti dobitnice srebrne plakete na izložbi "EXAT 110"

Studentkinja Željka Pestorić i prof. Marija Kapisoda sa FLU-a, Studijski program Grafika, dobitnice su srebrne plakete i specijalne pohvale na izložbi "EXAT 110" u Zagrebu.

Izložba je otvorena sinoć, 30. oktobra 2019. godine, na dijelu južne ograde Zagrebačkog velesajma povodom "110 godina Zagrebačkog velesajma".

Na izložbi je predstavljeno preko 110 djela 71 umjetnika iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Indije, Italije, Kanade, Kosova, Rusije, Slovenije i Srbije.

Radovi su postavljeni 12. oktobra tj. tokom sajma Ambienta i biće izloženi do 17. novembra, tj. do kraja sajma Interliber.

Katalog izložbe biće objavljen 17. novembra 2019.

Žiri u sastavu:

1. Koraljka Kovač, ak.slikar/ Academic painter (Croatia)
  2. Marcela Munger, ak.slikar / Academic painter (Croatia)
  3. Mausumi Pal Majumdar, ak.slikar / Academic painter, Kolkata (India)
  4. Bruno Paladin, slikar, kipar i scenograf / Painter, sculptor and set designer (Croatia)
  5. Zrinka Pilauer Marić, povjesničar umjetnosti / Historian of art (Croatia)
  6. Hanibal Salvaro, vizualni umjetnik / Visual artist (Croatia)
  7. Janez Suhadolc, arhitekt / Architect (Slovenia)

odredio je nagrade i sljedeća priznanja:

Zlatne plakete / Golden plaques: Frana Grbić (Croatia) & Giuseppe Piano (Italy)

Srebrne plakete / Silver plaques: Đurđica Horvat (Croatia), Judita Rajnar (Slovenia), Željka Pestorić (Montenegro)

Specijalne pohvale: