Završeno uređenje terena i opremanje Fakulteta likovnih umjetnosti

Uprava za javne radove privela je kraju uređenje terena univerzitetskog kompleksa i opremanje Fakulteta likovnih umjetnosti na Cetinju, za koje je Vlada Crne Gore iz Kapitalnog budžeta izdvojila 1,2 miliona eura.

Projektom su bili obuhvaćeni izgradnja prustupnih saobraćajnica, trotoara, rasvjete i pratećih sadržaja, uređenje zelenih površina, kao i opremanje fakulteta kancelarijskim inventarom i opremom neophodnom za održavanje stručne nastave iz smjera slImageikarstva, vajarstva, fotografije i dizajna.

- Izgradnja objekta Fakulteta likovnih umjetnosti, u zahvatu Urbanističkog plana „Stari Obod“, završena je krajem 2017. godine. Njegova ukupna površina iznosi oko 5.100 metara kvadratnih, a predviđen je za održavanje nastave za oko 140 studenata - saopšteno je iz Vlade.

Studenti su proteklih dana, sa profesorima i rukovodstvom fakulteta, posjetili objekat, u cilju planiranja početka rada u novim prostorijama.

Izvor: Vlada Crne Gore