PRIJEMNI ISPIT za upis kandidata u prvu godinu studija Arhitektonskog fakulteta

Položen prijemni (dopunski) ispit je obavezan uslov za upis na Arhitektonski fakultet Univerziteta Crne Gore.

Provjera znanja na ispitu se odvija u kontinuitetu, u trajanju od četiri sata, i se sastoji iz dva segmenta:

1. dio: Test provjere sposobnosti shvatanja oblika i prostora - matematička logika;

2. dio: Test provjere opštih znanja iz istorije arhitekture i kulture.

Svaki od testova sadrži po 10 pitanja / zadataka. Testovi se ocjenjuju pojedinačno. Konačna ocjena na ispitu je srednja vrijednost ocjena oba testa.

Negativna ocjena je eliminatorna iz kvalifikacionog postupka.

U studijsku 2023/24. godinu kandidati se mogu upisati na Integrisani petogodišnji studijski program Arhitektura (Arhitektura 5+0), a nakon završetka istog stiču diplomu Master arhitekture, sa osvojenih 300ECTS kredita.

Za dodatne informacije u prilogu je Pravilnik o uslovima, kriterijumima i postupku upisa na osnovne studije Univerziteta Crne Gore.