Studenti Arhitektonskog fakulteta UCG učestvovali na međunarodnom arhitektonskom Festivalu Dani Orisa

Crnogorska asocijacija studenata arhitekture u saradnji sa Arhitektonskim fakultetom Univerziteta Crne Gore i Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore realizovala je stručnu posjetu studenata Zagrebu povodom Festivala “Dani Orisa”.

Dani Orisa međunarodni su arhitektonski Festival koji organizuje Oris Kuća arhitekture iz Hrvatske, a održava se od 2001. godine.

Festival Dani Orisa 21 održao se 20. i 21. novembra 2021. godine uživo u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Učesnici su imali priliku da slušaju predavanja mnogobrojnih stručnjaka iz cijelog svijeta. Na predavanjima su se predstavili istaknuti svjetski arhitekti, dobitnici najvećih nagrada i priznanja: Tadao Ando, Álvaro Siza, Martha Thorne, Rok Žnidaršič, Marko Brajović i mnogi drugi.

Tokom trodnevnog boravka u Zagrebu 60 studenata imalo je priliku da pored predavanja iskoristi slobodno vrijeme i posjeti mnogobrojne znamenitosti ovog grada.

Više informacija o Danima Orisa možete pročitati na www.oris.hr