Dekanka Perović o univerziteskoj tribini i poziciji arhitekte za RTCG

Dekanka Arhitektonskog fakulteta UCG prof. dr Svetlana Perović najavila je šestu javnu tribinu koju Univerzitet Crne Gore organizuje, u cilju podsticanja slobode govora i analize tema od interesa za crnogorsko društvo, na temu  “U težnji za javnim interesom - dometi urbanizma i arhitekture”, u ponedjeljak, 31. oktobra 2022. godine, u 12:00 časova, u Rektoratu Univerziteta Crne Gore.

Ona će moderirati tribinom na kojoj će govoriti eminentni stručnjaci u oblasti arhitekture iz Crne Gore i regiona, među kojima i dr Nenad Lipovac, redovni profesor Arhitektonskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, dr Ivan Rašković, redovni profesor Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, mr Vladan Stevović, v.d. generalnog direktora Direktorata glavnog državnog arhitekte i razvoj arhitekture, u Ministarstvu ekologije, prostornog planiranja i urbanizma i dr Veljko Radulović, vanredni profesor Arhitektonskog fakulteta UCG.

Dekanka je govorila i o pitanju razumijevanja koncepta javnog interesa, kao trajno aktuelne teme.

Više o tome  pogledajte u video prilogu preuzetog od RTCG: