Konkurs za upis u prvu godinu studija_II rok

Konkurs za upis studenata u prvu godinu  studija Univerziteta Crne Gore za studijsku 2023/24. godinu, u II roku, raspisan je danas.

Na Arhitektonskom fakultetu za drugi upisni rok, preostalo je 6 slobodnih mjesta.

Prijava na konkurs se podnosi 17. jula 2023. godine do 16 časova, kada će sistem za elektronsku prijavu biti zatvoren, a ukoliko se prijava podnosi neposredno organizacionoj jedinici, podnosi se u okviru radnog vremena studentske službe. Neblagovremeno podnijeta prijava neće se uzeti u razmatranje.

Testovi iz dva predmeta od značaja za nastavak obrazovanja za kandidate koji nijesu imali eksterni maturski odnosno stručni ispit polažu se 18. jula 2023. godine. Raspored termina polaganja predmeta biće istaknuti na internet stranicama organizacionr  jedinice.

Prijemni(dopunski) ispit kao obavezujući uslovi za upis, kandidati će polagati 19. jula.

Upis kandidata i izdavanje uvjerenja izvršiće se 21. jula 2023. godine.

Za više informacija o upisu u prvu godinu studija korisne informacije dostupne su i na linkovima: