MED GREEN FORUM u Firenci: Finalista u kategoriji najboljih studentskih radova - MSc Tijana Jolović

Na ovogodišnjem sedmom Med Green Forumu, organizovanom od strane Svjetskog kongresa obnovljive energije (World Renewable Energy Congress) i Mrežnog foruma (Network Forum) u Firenci, mjesto u finalnoj selekciji, u kategoriji najboljih studentskih radova, zauzela je i bivša studenkinja Arhitektonskog fakulteta MSc Tijana Jolović. Njen master rad na temu ARHITEKTONSKI ASPEKTI OBNOVE JAVNIH ZGRADA U PODGORICI U SKLADU SA PRINCIPIMA ENERGETSKE EFIKASNOSTI, Studija slučaja: Zgrada u okviru tehničkih fakulteta u Podgorici (ARCHITECTURAL ASPECTS OF THE RENOVATION OF PUBLIC BUILDINGS IN PODGORICA IN ACCORDANCE WITH THE PRINCIPLES OF ENERGY EFFICIENCY, Case study: Technical Faculties Building in Podgorica), pod mentorstvom prof. dr Dušana Vuksanovića i saradnika u nastavi doc. dr Irene Rajković i dr Sanje Paunović Žarić selektovan je od strane stručnog žirija u finalni izbor. Sedmo izdanje MGF2024 održano je u Firenci od 14.-16. februara ove godine pod sloganom “Getting to Zero” kako bi se razgovaralo o mogućnostima energetske tranzicije, zasnovane na principima efikasnosti, urbane/građevinske integracije i ekologije, i kako bi se istražila moguća rješenja/tehnologije/strategije/procesi/politike za ugljenično-neutralne mediteranske gradove. „Getting to Zero” bavi se transformacijom teritorija, gradova i arhitekture, transverzalnom temom, duboko povezanom sa društvenom dinamikom i novim energetskim pejzažima.

Na Med Green Forum-u su učestvovali istraživači, profesionalci, stručnjaci i studenti iz cijelog svijeta kako bi dali svoj doprinos kroz naučne studije, eseje, inovativne projekte, prakse ili teze i pridružili se debatama o aktuelnim temama vezanim za energetsku efikasnost.